Słowem wstępu - Konferencja Oswoić skoliozę

Witamy serdecznie na stronie konferencji „Oswoić skoliozę – konferencja nie tylko dla rodziców”. Jeśli do nas dotarła/eś, to znaczy, że szukasz odpowiedzi na pytania dotyczące chorób kręgosłupa, skoliozy. I to jest powód powstania tej konferencji.

Pomysł konferencji zaczął się od rozmowy. Kilka miesięcy temu spotkaliśmy rodziców dzieci, które są już po operacjach kręgosłupa. Posłuchaliśmy o drodze do miejsca, w którym są teraz. Historie niezwykłe. Z każdej wybrzmiewało to samo – trafiłam do właściwego lekarza. Takie poszukiwania prowadzi wielu rodziców, wielu pacjentów – a my chcemy Wam to choć trochę ułatwić.

My- czyli?

Organizatorzy tego wydarzenia: Fundacja PoMOC ma MOC – Działamy z Pasją!  

Do naszego pomysłu dołączyła Klinika Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prowadzona przez prof. dr hab. n. med. Michała Latalskiego.

Wiemy jak trudno znaleźć człowieka, któremu powierzymy swoje zdrowie lub zdrowie naszego dziecka. Wiem, co to znaczy rozkładanie rąk. Wiemy, jak bardzo jako rodzic, jesteśmy czasem zdezorientowani informacjami, które dostajemy od lekarza. I wreszcie wiemy, jak bardzo trudno jest znaleźć odpowiedzi na szereg pytań, które pojawiają się w naszej głowie.

Konferencja.

Jej głównym założeniem – które przyjęliśmy razem z prof. M. Latalskim –  jest przygotowanie wydarzenia, które w jak największym stopniu odpowie na potrzeby rodzica/pacjenta, na ich pytania, rozwieje ich wątpliwości.  Program konferencji został tak skonstruowany, żeby w każdym jej bloku znaleźli Państwo coś dla siebie. Wierzymy, że wyjdziecie z niej uspokojeni, z odpowiedziami których potrzebowaliście.

Dlaczego konferencja jest wyjątkowym wydarzeniem?

Na rynku jest wiele różnych konferencji, również medycznych, też dotyczących chorób kręgosłupa. Ale niezwykle rzadko są otwarte na rodziców i pacjentów. Najczęściej ich uczestnikami są inni lekarze, fizjoterapeuci – ogólnie środowisko medyczne.

Osoby spoza środowiska medycznego łączą siły z lekarzami, żeby przygotować dla Państwa wydarzenie, które będzie na bardzo wysokim poziomie naukowym, przekazane w sposób jaka najbardziej dostępny dla wszystkich.

Dlaczego warto tu być?

Będziecie mogli posłuchać ciekawych prelekcji, w trakcie których otrzymacie informacje, która na pewno rozwieje część Waszych wątpliwości.

Nasi wybitni specjaliści – najlepsi w kraju – odpowiedzą na Wasze pytania.

Posłuchacie pacjentów i ich rodziców – osoby takie jak Wy, które stały przed problemem znalezienia lekarza, które mierzyły się z dylematami, które tak jak Wy miały mnóstwo obaw i lęków.

Poczujecie się częścią społeczności, która rozumie i akceptuje.

Na pewno Wasza wiedza jest duża, ale podczas konferencji będziecie mieli szansę na poszerzenia wiedzy, dlatego gorąco Was namawiamy do skorzystania z niej.

Link do rejestracji: Rejestracja – Konferencja Oswoić skoliozę (pomocmamoc.com)

Scroll to Top